Uncategorized

Prezent na Walentynki – jak miło spędzić wspólnie czas?

Aż trudno uwierzyć, że styczeń już za nami, dopiero co były święta, a dziś już można zastanawiać się nad pomysłami na prezent na Walentynki! W sumie to już lada chwila dlatego postanowiłam zebrać swoje i Wasze pomysły, które przesłałyście mi na Instagramie, aby wspólnie się zainspirować 🙂

Święto zakochanych – hit czy kit?

Na pewno nie raz spotkaliście się z dwoma podejściami do tego dnia. Są zwolennicy, którzy celebrują takie okazje, ale jest też dużo przeciwników, którzy traktują Walentynki, jak każdy inny dzień, a niektórzy wręcz nie lubią tej walentynkowej otoczki. Zauważyłam to nawet czytając Wasze odpowiedzi na pytanie co planujecie robić w Walentynki. Część z nich dotyczyła właśnie Waszego podejścia do tego dnia i tego, że każdy dzień traktujecie jak Walentynki albo, że nic nie planujecie z tej okazji.

Ja jestem zwolenniczką raczej tej pierwszej opcji – uważam, że szczęśliwa para i szczęśliwi ludzie zawsze szukają okazji do miłego spędzenia wspólnie czasu, a taki dzień jak Walentynki, przypomina nam o tym, żeby trochę zwolnić i wspólnie celebrować swój związek. Ta okazja może być właśnie pretekstem do tego, żeby ten dzień był nieco inny niż te, które mamy na co dzień, gdzie pędzimy za obowiązkami, pracą, dziećmi i innymi rzeczami. Walentynki mogą pozwolić nam zatrzymać się w tej codziennej gonitwie i znaleźć w końcu czas dla siebie i swojego związku. Nawet jeśli dbamy o takie regularne randki czy wspólne wyjścia, tak jak jest to u nas, to po prostu można traktować ten dzień jako ekstra randkę. Dla nas każdy powód i możliwość do tego, żeby spędzić ten dzień inaczej i zrobić coś razem jest super. I tu nie chodzi o to, że to musi być coś wysoko budżetowego, można naprawdę niedużym kosztem miło spędzić czas, bo to właśnie o to chodzi – o chęć pokazania tej drugiej osobie, że w tym dniu się o niej pamięta i ma się ochotę tę miłość tego dnia uczcić. Niezależnie czy będzie to wyjazd na weekend, czy kolacja w domu przy świecach z fajnym filmem na Netflixie.

Pomysły na prezent na Walentynki

Z pewnością podstawą do tego, jak spędzić Walentynki jest to jakim budżetem dysponujemy, ale nawet w domu i nawet jeśli za ścianą śpią dzieci, można zrobić coś wyjątkowego, innego niż na co dzień. Ten dzień może być okazją do spróbowania jakiejś nowej wspólnej aktywności lub czegoś, co po prostu najbardziej lubicie razem robić. Z Waszych odpowiedzi na Instagramie zdecydowanie wynikało, że wolicie spędzić czas z druga połówką, niż obdarowywać się wzajemnie prezentami i ja również jestem bardziej za takim rozwiązaniem. A teraz zapraszam Was do sprawdzenia pomysłów, które są mieszanką Waszych propozycji i kilku moich pomysłów na spędzenie Walentynek. 

Co na Walentynki?

Zaczniemy od najbardziej tradycyjnych propozycji, czyli wyjście na kolację połączone z pójściem na koncert, do kina lub teatru. Teatr wymusza na nas bardziej elegancki rodzaj ubioru, który od razu sprawia, że czujemy się inaczej niż na co dzień, bardziej wyjątkowo, więc jest to fajna opcja. Przy okazji polecam Wam również teatr improwizowany, który jest zupełnie innym doznaniem niż klasyczny spektakl. 

Fajnym pomysłem, który na pewno wprawi nas w dobry nastrój jest pójście na comedy show lub stand-up. Ciekawą propozycją dla odważnych będzie pójście do escape roomu lub do tunelu aerodynamicznego. Na Walentynkowy prezent, inny niż wszystkie świetnie sprawdzą się też vouchery na różnego rodzaju atrakcje jak np. przejazd wyścigowym samochodem czy lot balonem, ale to już nieco droższe atrakcje i raczej z odroczonym terminem 😉. W Waszych odpowiedziach padały też bardziej nietypowe propozycje spędzenia czasu na mieście jak np. wyjście do restauracji, w której pod okiem kucharza przygotujecie samodzielnie kolację czy wyjście na malowanie ceramiki. Myślę, że ciekawym pomysłem będzie też np. pójście na kurs gotowania we dwoje czy kurs tańca, o którym wspominała jedna z Was.

Zdecydowanie bardzo przyjemnym będzie także pójście na masaż, czy na basenową strefę SPA z sauną lub baseny termalne. Jeśli jednak lubicie bardziej wyczerpujące atrakcje, to w Waszych propozycjach przewinęło się także np. wyjście na korty tenisowe czy squasha. Tak jak wyżej wspomniałam – wszystko zależy od tego co lubicie razem robić i co sprawią Wam największą przyjemność. 

Jeśli dysponujecie wyższym budżetem, to świetnym pomysłem na walentynkowy prezent jest zorganizowanie jakiejś wycieczki, wyjazdu na weekend czy szybkiego city break. Część z Was decyduje się na kupienie jakiegoś upominku. Wśród odpowiedzi padły pomysły na książkę opisującą początki związku, bransoletkę z grawerem, zestaw ulubionych klocków Lego 😉, bluzę z ręcznym haftem odbitych ust lub słodkości – personalizowany pierniczek/babeczka, samodzielnie upieczony bento cake (mały torcik przełożony kremem i ozdobiony napisem), czy box ze słodyczami, kosmetykami i kajdankami 🙃. Od siebie mogę jeszcze dodać pomysł na kupienie jakiegoś gadżetu z ulubionej drużyny/sportowca, tradycyjnie – perfumy lub coś, o czym wiesz, że Twoja druga połówka od dawna marzy. 

Jeśli nie macie możliwości wyjścia z domu to do wspólnie przygotowanej kolacji (lub tej zamówionej z ulubionej restauracji) stwórzcie romantyczną atmosferę – włączcie nastrojową muzykę, zapalcie świece, a potem obejrzyjcie wspólnie film lub zatańczcie razem, bo czemu by nie 😉. Przy okazji przypomnę, że jeśli zapiszecie się do mojego newslettera (i co ważne – potwierdzicie zapis), to będziecie mogli pobrać darmowego mini e-booka z propozycją 6 dań, które idealnie nadadzą się na Walentynkową kolację. Tym przykładem chciałam Wam tylko pokazać, że nawet jeśli nie mamy zbyt wielkich możliwości, to zawsze możemy sprawić, żeby ta zwykła kolacja, była inna niż wszystkie, a wspólnie spędzony czas wyjątkowy. To, jaki rodzaj atrakcji zaplanujecie, zdecydowanie zależy od tego, jaką jesteście parą i co lubicie wspólnie robić. Dla jednych będzie to dobry film na Netflixie, a dla innych malowanie obrazów, układanie puzzli, czy wieczór z planszówką, o czym również wspominałyście w odpowiedziach. 

Mam nadzieję, że w tych walentynkowych propozycjach znajdziecie pomysł, który będzie dla Was odpowiedni lub zainspiruje Was do tego, jak miło możecie spędzić ten dzień 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *