Uncategorized

Kuchnia gruzińska i ormiańska bez tajemnic!

"Armenia na talerzu" - e-book z przepisami kuchni ormiańskiej

Poznaj smaki kuchni ormiańskiej i odkryj Armenię!

Od prawie 30 lat mieszkam w Polsce i kocham ten kraj, jednak w moim sercu specjalne miejsce ma także Armenia. To tam się urodziłam, tam pozostała prawie cała moja rodzina, więc mam duży sentyment do tego kraju. Dziś z wielką przyjemnością chcę Wam pokazać kawałek tego świata. Wspólnie z moją mamą odtworzyłyśmy ormiańskie smaki w Polsce i dzielimy się nimi w e-booku „Armenia na talerzu”. Zapraszam Was do poznania kuchni ormiańskiej i gruzińskiej oraz na wycieczkę, podczas której poznacie urokliwe zakątki Armenii.

Jednak ten e-book to nie tylko przepisy na dania kuchni ormiańskiej i przepisy kuchni gruzińskiej, ale także moja historia przyjazdu do Polski i wiele ciekawostek związanych z kuchnią Armenii. Dodatkowo bardzo chciałabym Was zachęcić do odwiedzenia tego regionu i przygotowałam również mini przewodnik, który dołączony jest do e-booka „Armenia na talerzu”. Mam nadzieję, że zainspiruje Was on do odwiedzenia tamtych regionów.

E-book z przepisami kuchni gruzińskiej i kuchni ormiańskiej

Kuchnia gruzińska i ormiańska – potrawy

Kuchnia ormiańska i kuchnia gruzińska są bardzo do siebie podobne i znane są na całym świecie ze swojego wyjątkowego charakteru i wyrazistych smaków. 

Kuchnia ormiańska w Polsce jest coraz bardziej popularna i na pewno wpływ na to ma kuchnia gruzińska. Smakowo potrawy tych regionów są bardzo do siebie zbliżone. Ale przygotowując potrawy z e-booka „Armenia na talerzu”, na pewno zauważycie też, że niektóre dania zbliżone są do kuchni greckiej. Jak sami zobaczycie, ormiańska kuchnia jest bardzo różnorodna i aromatyczna. Stosuje się w niej dużo, często ostrych ziół i przypraw, więc dania te idealnie sprawdzą się na chłodne jesienne i zimowe wieczory. Jednym z moich ulubionych dań z e-booka są pierażki, na które przepis znajdziecie TUTAJ. Daniem, które na pewno Was nasyci i rozgrzeje będzie na przykład zupa z soczewicą vospov, czy ormiański krupnik. W e-booku znajdziecie też przepisy na dania, które świetnie sprawdzą się jako dodatki czy przystawki kuchni gruzińskiej – na przykład roladki z bakłażana, czy blincziki. Mam nadzieję, że spróbujecie też przepisu na przepyszne pielmieni. Pewnie kojarzą się Wam z kuchnią ukraińską czy rosyjską, ale są one popularne również w kuchni ormiańskiej. Znane na całym świecie z kuchni gruzińskiej chaczapuri to jedno z moich ulubionych dań, na które również znajdziecie przepis w e-booku. Podobnie jak na gruzińskie khinkali (chinkali), czyli rodzaj przepysznych pierożków wypełnionych mięsem i bulionem. Jak widzicie, smaki tego regionu znacząco się między sobą przeplatają, dzięki czemu kuchnia ta jest niezwykle ciekawa. Ale e-book „Armenia na talerzu” to nie tylko przepisy. Na wstępie będziecie mogli przeczytać moją historię przyjazdu do Polski oraz wiele ciekawostek o kuchni gruzińskiej i ormiańskiej.

Kuchnia gruzińska – składniki

W e-booku znajdziecie oczywiście przepisy kuchni gruzińskiej ze zdjęciami potraw, które mam nadzieję, zachęcą Was do spróbowania. Ze względu na to, że część składników potrzebnych do przygotowania poszczególnych dań mogłaby być trudno dostępna, to wybrałam te, z których wykonaniem nie powinniście mieć żadnego problemu. Dlatego możecie być spokojni, że wszystkie składniki potrzebne do przygotowania potraw z e-booka znajdziecie bez problemu w większych sklepach stacjonarnych lub internetowych. Często przepisy na dania kuchni ormiańskiej czy kuchni gruzińskiej wymagają dużej ilości czasu, jednak w e-booku zebrałam dla Was głównie dania, które przygotowuje się dość szybko. 

Kuchnia kaukaska, bo tak można nazwać połączenie kuchni ormiańskiej i kuchni gruzińskiej, charakteryzuje się dużą ilością przypraw, zarówno tych ostrzejszych takich jak pieprz, ostra papryka, czosnek, ale również ziół jak kolendra, bazylia, mięta czy estragon. Zioła te dobrze wpływają na perystaltykę jelit, dlatego uznaje się, że kuchnia ormiańska i gruzińska są nie tylko smaczne, ale też zdrowe.

Kuchnia to nie tylko składniki i sposób przygotowywania jedzenia, ale również historia i dziedzictwo danego kraju. W e-booku „Armenia na talerzu” znajdziecie wiele ciekawostek o Armenii i kuchni ormiańskiej, która oferuje bogactwo smaków. Poznając przepisy, przygotujecie autentyczne dania kuchni gruzińskiej i ormiańskiej, odkryjecie tajemnice tych wyjątkowych kuchni i zasmakujecie czegoś zupełnie innego niż dotychczas. Mam nadzieję, że dzięki tym przepisom przeniesiecie się do kulinarnej Armenii, a przy okazji zaskoczycie swoich bliskich zupełnie nowymi smakami!

Armenia – perła Kaukazu

Chcę jednak, żebyście poznali nie tylko kuchnię ormiańską, ale także, choć trochę, samą Armenię. To kraj pełen przepięknych, w większości górskich krajobrazów, który zachwyca niezwykłymi zabytkami. Często są one usytuowane na szczytach gór, w otoczeniu głębokich wąwóz – to połączenie robi niesamowite wrażenie. O miejscach, które polecam Wam odwiedzić, ale również trochę o ich historii przeczytacie w mini przewodniku, który jest dołączony do e-booka „Armenia na talerzu”.

"Armenia na talerzu" - e-book z przepisami kuchni ormiańskiej

Jedna myśl na temat “Kuchnia gruzińska i ormiańska bez tajemnic!

  1. litigate pisze:

    My relatives always say that I am killing my time here at web, but I know I am getting know-how everyday bʏ
    rеading such fastidious posts.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *