Macierzyństwo

Chłopiec czy dziewczynka? Nasze przyjęcie gender reveal

Przyjęcie gender reveal

Czym jest gender reveal? To przyjęcie z okazji ogłoszenia płci dziecka. Moment, w którym przyszli rodzice często sami dowiadują się o płci malucha i informują o niej swoich najbliższych. Pomysł na organizację takiego rodzaju przyjęcia przyszedł do Polski zza oceanu, podobnie jak popularne baby shower, czyli przyjęcie niespodzianka organizowane dla przyszłej mamy i jej maluszka. A jak to wyglądało u nas?

To było zdecydowanie jedno z najważniejszych przyjęć w naszym życiu! Niezapomniane przeżycie, cudowne emocje i piękne wspomnienia dla całej naszej rodziny i najbliższych przyjaciół. Myślę, że wszyscy goście na długo zapamiętali ten dzień. Pomysł na przyjęcie z okazji ujawnienia płci dziecka pojawił się u mnie podczas przeglądania Instagrama. Obejrzałam jeden filmik, a później już widziałam je co chwilę i pomyślałam, że my też musimy zorganizować przyjęcie gender reveal! Jak przyszedł ten moment, że płeć dziecka była już pewna na 100% (potwierdzona przez badania USG i badania genetyczne), to wtedy zaczęłam planować przyjęcie niespodziankę.

Jak zaplanować imprezę ujawniającą płeć dziecka?

Opowiem Wam, jak to było u mnie. Zdecydowałam się sama zorganizować imprezę gender reveal, ponieważ chciałam mieć wszystko pod kontrolą i mieć wpływ na to, jak będzie wyglądać. Miałam różne pomysły i fantazje, ale jak zaczęłam podliczać koszty, to stwierdziłam, że zorganizuję przyjęcie dla rodziny i najbliższych przyjaciół u nas w domu. O niezwykły klimat przyjęcia pomogła mi zadbać dekoratorka Karolina Masztakow, która kilka miesięcy później aranżowała także pokój dla Olusia. Wynajęłyśmy stół i krzesła oraz zamówiłyśmy ściankę. Postawiłam na dekoracje w delikatnych, pastelowych kolorach – beżu, różu i błękitu oraz dodatkach w kolorze złotym. Na stole pojawiły się personalizowane winietki z podpisami np. Babcia Lila, Babcia Grażynka, ciocia Monika, ale też Mama Tati czy Tato Łukasz. I był to dla nas bardzo wzruszający moment, w którym pierwszy raz tak naprawdę poczuliśmy, że jesteśmy przyszłymi rodzicami

Na stole znalazły się złote sztućce i świeże kwiaty. Było też specjalnie przygotowane miejsce na ściankę, przyozdobioną balonami również w kolorze różu i błękitu. To właśnie na tle tej ścianki przebijaliśmy gender reveal balon, czyli balon, którego zawartość ujawniała naszym najbliższym płeć dziecka. Przy ściance na specjalnych ozdobnych kolumnach postawiony był słodki stół oraz tort, którego kolor kremu (w naszym przypadku niebieski) także zdradzał sekret dotyczący płci. Ścianka była też miejscem na pamiątkowe zdjęcia. Jeśli chodzi o jedzenie, to my zdecydowaliśmy się na zamówienie cateringu z jednym ciepłym daniem i przekąskami w postaci różnego rodzaju kanapeczek i sałatek. 

Jak stworzyć niezwykły klimat przyjęcia ujawniającego płeć?

Żeby wprowadzić klimat i budować napięcie wśród gości gender reveal fajnym i sprawdzonym przeze mnie pomysłem, zanim zdradzimy płeć maluszka, jest przygotowanie kilku gier. Nasi goście zupełnie się tego nie spodziewali i myśleli, że od razu zdradzimy im płeć! Opowiem Wam, jak to wyglądało u nas od początku. 

Już od wejścia do domu, częstowaliśmy naszych gości alkoholowym lub bezalkoholowym prosecco i zaprosiliśmy ich do stołu. Po zaserwowaniu pierwszego dania, na gości czekało zadanie. Rozdaliśmy ankiety, które były zatytułowane „Karty do głosowania w wyborach na Pierwsze Dziecko”, a zadaniem naszych najbliższych było oczywiście zapisanie płci dziecka. Karty były podpisane imieniem głosującego i po ich zebraniu podliczyliśmy głosy. Co ciekawe, okazało się, że nasi goście typowali dokładnie pół na pół!

Po pierwszej zabawie podaliśmy gościom danie główne, a następnie zaprosiliśmy ich do drugiego zadania. Tym razem na gości czekała specjalnie przygotowana tablica z kalendarium, na którym zaproszeni mieli obstawić termin porodu. Kalendarium było rozpisane mniej więcej na dwa tygodnie przed i dwa tygodnie po wyznaczonym przez lekarzy terminie. Goście otrzymali personalizowane naklejki (np. z napisami Dziadek Jurek, Babcia Basia) i zaznaczali wybraną przez siebie datę. Ostatecznie Oluś przyszedł na świat zupełnie niespodziewanie, w terminie którego nawet nie było na tablicy! Dzięki tym zadaniom zarówno my, jak i goście gender reveal mieliśmy świetną zabawę!

Po tej rozgrzewce w końcu przyszedł najważniejszy moment, czyli zdradzenie płci dziecka! Zaprosiliśmy wszystkich gości przed ściankę na przebicie gender reveal balon. Z racji tego, że znałam już płeć naszego maluszka, ja trzymałam balon, a Łukasz przebijał go dołączoną do balonu igiełką z różowo-niebieskimi dodatkami. Za pierwszym razem niestety nie trafił i dostałam balonem w głowę, ale za drugim udało się i ku radości naszych gości, z balonu wyleciało niebieskie konfetti! Przyznam Wam szczerze, że my od zawsze wiedzieliśmy, że będziemy mieli synka, po prostu tak czuliśmy, także nie było to dla nas zaskoczenie. Po tym, jak „zdradziliśmy” gościom płeć dziecka, przyszedł czas na poczęstunek tortem (z niebieskim kremem). Na koniec, z inicjatywy gości, zrobiliśmy jeszcze jedną zabawę. Ponownie rozdaliśmy karty, na których nasi goście obstawiali płeć malucha i tym razem zadaniem było zaproponowanie imienia – każdy z naszych bliskich wypisywał 3 propozycje imion. Kilka miesięcy później jak już wybraliśmy imię dla naszego dzidziusia, wróciłam do tych kart i okazało się, że jedna osoba typowała imię Aleksander. Miło było do tego wrócić i powspominać.

Czym jeszcze zaskoczyć gości?

Była jeszcze jedna rzecz, która zdecydowanie była hitem imprezy! Kilka tygodni wcześniej odwiedziliśmy naszych bliskich z radosną nowiną, a ich reakcje nagrywaliśmy. Przyjęcie ujawniające płeć naszego malucha było idealnym momentem na pokazanie im tego filmiku. Wywołało niemałe wzruszenie i jeszcze więcej pozytywnych emocji. Zapraszam Was do obejrzenia!

O czym jeszcze warto pamiętać?

Przygotowując przyjęcie ujawniające płeć Waszego maluszka, pamiętajcie o detalach. Te drobne rzeczy, jak personalizowane winietki, ankiety do głosowania czy kalendarium z naklejkami, wprowadziły gości w klimat przyjęcia i budowały napięcie, a dla nas są piękną pamiątką! Jeśli decydujecie się samodzielnie organizować gender reveal i macie taką możliwość, to skorzystajcie z pomocy kogoś doświadczonego w temacie dekoracji. Pamiętajcie też o sobie! Ja na tę okazję ubrałam specjalnie uszytą sukienkę, moja przyjaciółka zrobiła mi profesjonalny makijaż, dzięki czemu czułam się po prostu pięknie! O piękną kompozycję stołu i ustawienie dekoracji zadbała Karolina, a ja w tym czasie szykowałam się na nasze reveal party. Dzięki organizacji tego przyjęcia pierwszy raz tak naprawdę poczułam, że już za kilka miesięcy zostanę Mamą i było to cudowne uczucie!

Przyjęcie gender reveal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *